Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć niewiarygodną historię od znajomego znajomego? Tutaj zamieszczam właśnie takie historie. Legendy miejskie, bo o nich mowa, są to relacje z wydarzeń nieprawdziwych, które jednak mają znamiona prawdopodobieństwa i jako takie postrzegane są przez osoby je rozpowszechniające.
Blog > Komentarze do wpisu
Szczęka w wodzie

„W czasie wakacji było towarzystwo nad morzem. Jeden mężczyzna tak się w wodzie rozszalał, że wyleciała mu do wody sztuczna szczęka. Zaczął jej szukać. Koledzy, widząc, że nie może sobie poradzić, popłynęli, by mu pomóc. Szukali dość długo bez rezultatu. W końcu jeden kolega wyjął dla rozrywki swoją szczękę i zawołał, że ją znalazł. A ten przymierzył, spostrzegł, że nie pasuje i zawołał:

- ‘To nie moja’ - i wrzucił ją do wody. I tak we dwóch przyjechali do domu bez sztucznych szczęk. To była taka wakacyjna opowieść”.

 

„Dwaj wędkarze siedzieli na pomoście i łapali ryby. Jednemu spadła do wody sztuczna szczęka. Bardzo się o nią martwił, bo to teraz dużo kosztuje. Jego kolega włożył do czerpaka swoją i zaczął tym czerpakiem niby szukać po dnie. Po chwili zawołał, że ją wyciągnął. Ten, zmartwiony, przymierzył i natychmiast odrzucił ją na głęboką wodę. I żartowniś stracił szczękę”

 

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 17-18.

czwartek, 11 listopada 2010, szperacz_folklorysta

Polecane wpisy

  • Dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie 25 grudnia

    Jak to się stało, że 25 grudnia obchodzimy Boże Narodzenie? Źródła nie mówią nic o tym, kiedy urodził się Jezus Chrystus. Jednak to właśnie koniec grudnia wskaz

  • Drastyczne legendy ślubne

    Lubisz śluby? Dobrze bawisz się na weselach? Są i takie legendy miejskie. Jeśli masz mocne nerwy, możesz sprawdzić co się działo na ślubach z takich opowieści.

  • Inny blog

    Widzę, że komentarze i facebook na tym blogu żyją już własnym życiem, więc zdecydowałam się uporządkować i przenieść wpisy na inny blog, który jest aktywny. Pie

Polecane strony:
www.jaknapisac.com
www.mojasocjologia.pl
www.pracamagisterska.net

Share |
Mark Barber wydał w 2007 roku książkę na temat legend miejskich, w której spisał legendy z całego świata i wyjaśnił, które z nich mają ziarno prawdy, a które są zupełną bujdą.

Top 24 - Katalog Dobrych Stron