Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć niewiarygodną historię od znajomego znajomego? Tutaj zamieszczam właśnie takie historie. Legendy miejskie, bo o nich mowa, są to relacje z wydarzeń nieprawdziwych, które jednak mają znamiona prawdopodobieństwa i jako takie postrzegane są przez osoby je rozpowszechniające.
Blog > Komentarze do wpisu
Mąż-dziwkarz

Mąż był dziwkarzem. Wziął raz żonę na delegację do Warszawy, ale bez kurestwa żyć nie mógł. Żonę zostawił w hotelu, a sam poszedł do stałej swej damy w Warszawie. Jak wchodził, przewinął się tam Murzyn, tak jakby od niej wychodził. Panienka była niechlujna i nie po każdym stosunku się myła. Mąż zrobił swoje z damą. Wrócił do hotelu zadowolony, a tu żona wykąpana i gotowa do zabawy. No, więc poprawił jeszcze przed snem i w porządku. Żona urodziła dziecko. Okazało się, że Murzynka. W szpitalu popłoch. Czarny dzieciak? On z pretensjami do niej. W końcu się domyślił jak to było i do dziwki miał pretensje na resztę świata.

 

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 58.

poniedziałek, 17 stycznia 2011, szperacz_folklorysta

Polecane wpisy

  • Dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie 25 grudnia

    Jak to się stało, że 25 grudnia obchodzimy Boże Narodzenie? Źródła nie mówią nic o tym, kiedy urodził się Jezus Chrystus. Jednak to właśnie koniec grudnia wskaz

  • Drastyczne legendy ślubne

    Lubisz śluby? Dobrze bawisz się na weselach? Są i takie legendy miejskie. Jeśli masz mocne nerwy, możesz sprawdzić co się działo na ślubach z takich opowieści.

  • Jądra w słoiku

    „Przyjechała karetka pogotowia do mężczyzny, któremu jądra uwięzły w słoiku. Otóż coś go ugryzło w jądra i to go bardzo bolało. Zdobył słoik, nalał wody i

Komentarze
Gość: jios, *.lukman.pl
2011/10/01 01:31:18
a może robili to przy kominku i dostało sie tam troche czarnidła?

nastraszalnia.za.pl/cms/news.php
-
2014/03/14 10:30:17
Pewnie rozpętam tu mała wojenkę. Uderzę prosto i na temat - bardzo rzadko sięgam po artykuły na blogach, gdyż im (czytaj blogerom) nie wierzę. Wiecie, miłujemy się jak ja i pit 38 druk. Bez urazy. Nie bierz tego jako próbę ataku na ciebie, twoja publikacja to wyjątek :).
Polecane strony:
www.jaknapisac.com
www.mojasocjologia.pl
www.pracamagisterska.net

Share |
Mark Barber wydał w 2007 roku książkę na temat legend miejskich, w której spisał legendy z całego świata i wyjaśnił, które z nich mają ziarno prawdy, a które są zupełną bujdą.

Top 24 - Katalog Dobrych Stron