Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć niewiarygodną historię od znajomego znajomego? Tutaj zamieszczam właśnie takie historie. Legendy miejskie, bo o nich mowa, są to relacje z wydarzeń nieprawdziwych, które jednak mają znamiona prawdopodobieństwa i jako takie postrzegane są przez osoby je rozpowszechniające.
Kategorie: Wszystkie | inne | legendy amerykańskie | legendy polskie
RSS
środa, 16 września 2015
Drastyczne legendy ślubne

Lubisz śluby? Dobrze bawisz się na weselach? Są i takie legendy miejskie. Jeśli masz mocne nerwy, możesz sprawdzić co się działo na ślubach z takich opowieści. Historie są tylko trzy, ale na 99,9% któraś z nich jest Ci znana. Przejdź do artykułu >

legendy miejskie - ślub i wesele

15:49, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 07 września 2015
Inny blog

Widzę, że komentarze i facebook na tym blogu żyją już własnym życiem, więc zdecydowałam się uporządkować i przenieść wpisy na inny blog, który jest aktywny. Pierwsza idzie "legenda" o "Blair Witch Project", ponieważ znowu czytałam na ten temat i to po nią w ogóle tutaj zajrzałam: http://www.swieta.biz.pl/blair-witch-project/

 

Blair Witch Project

15:36, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 stycznia 2011
Mąż-dziwkarz

Mąż był dziwkarzem. Wziął raz żonę na delegację do Warszawy, ale bez kurestwa żyć nie mógł. Żonę zostawił w hotelu, a sam poszedł do stałej swej damy w Warszawie. Jak wchodził, przewinął się tam Murzyn, tak jakby od niej wychodził. Panienka była niechlujna i nie po każdym stosunku się myła. Mąż zrobił swoje z damą. Wrócił do hotelu zadowolony, a tu żona wykąpana i gotowa do zabawy. No, więc poprawił jeszcze przed snem i w porządku. Żona urodziła dziecko. Okazało się, że Murzynka. W szpitalu popłoch. Czarny dzieciak? On z pretensjami do niej. W końcu się domyślił jak to było i do dziwki miał pretensje na resztę świata.

 

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 58.

20:53, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (2) »
czwartek, 11 listopada 2010
Szczęka w wodzie

„W czasie wakacji było towarzystwo nad morzem. Jeden mężczyzna tak się w wodzie rozszalał, że wyleciała mu do wody sztuczna szczęka. Zaczął jej szukać. Koledzy, widząc, że nie może sobie poradzić, popłynęli, by mu pomóc. Szukali dość długo bez rezultatu. W końcu jeden kolega wyjął dla rozrywki swoją szczękę i zawołał, że ją znalazł. A ten przymierzył, spostrzegł, że nie pasuje i zawołał:

- ‘To nie moja’ - i wrzucił ją do wody. I tak we dwóch przyjechali do domu bez sztucznych szczęk. To była taka wakacyjna opowieść”.

 

„Dwaj wędkarze siedzieli na pomoście i łapali ryby. Jednemu spadła do wody sztuczna szczęka. Bardzo się o nią martwił, bo to teraz dużo kosztuje. Jego kolega włożył do czerpaka swoją i zaczął tym czerpakiem niby szukać po dnie. Po chwili zawołał, że ją wyciągnął. Ten, zmartwiony, przymierzył i natychmiast odrzucił ją na głęboką wodę. I żartowniś stracił szczękę”

 

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 17-18.

19:35, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Dodaj komentarz »
środa, 10 listopada 2010
Jądra w słoiku

„Przyjechała karetka pogotowia do mężczyzny, któremu jądra uwięzły w słoiku. Otóż coś go ugryzło w jądra i to go bardzo bolało. Zdobył słoik, nalał wody i je tam włożył, żeby zmniejszyć ból. Tak trzymał, aż mu spuchły i dalej puchlina rosła tak, że wezwano pogotowie, bo ich nie mógł wyjąć”

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 22.

22:36, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22
Polecane strony:
www.jaknapisac.com
www.mojasocjologia.pl
www.pracamagisterska.net

Share |
Mark Barber wydał w 2007 roku książkę na temat legend miejskich, w której spisał legendy z całego świata i wyjaśnił, które z nich mają ziarno prawdy, a które są zupełną bujdą.

Top 24 - Katalog Dobrych Stron