Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć niewiarygodną historię od znajomego znajomego? Tutaj zamieszczam właśnie takie historie. Legendy miejskie, bo o nich mowa, są to relacje z wydarzeń nieprawdziwych, które jednak mają znamiona prawdopodobieństwa i jako takie postrzegane są przez osoby je rozpowszechniające.
Kategorie: Wszystkie | inne | legendy amerykańskie | legendy polskie
RSS
środa, 10 listopada 2010
Jądra w słoiku

„Przyjechała karetka pogotowia do mężczyzny, któremu jądra uwięzły w słoiku. Otóż coś go ugryzło w jądra i to go bardzo bolało. Zdobył słoik, nalał wody i je tam włożył, żeby zmniejszyć ból. Tak trzymał, aż mu spuchły i dalej puchlina rosła tak, że wezwano pogotowie, bo ich nie mógł wyjąć”

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 22.

22:36, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Dodaj komentarz »
piątek, 24 września 2010
Walka pokoleń

Był okres przedświąteczny. Starsza kobieta wjechała swoim mercedesem na parking i zaczęła szukać wolnego miejsca. Zobaczyła mężczyznę, który pakował zakupy do samochodu, więc postanowiła spokojnie zaczekać aż odjedzie.

Czas ciągnął się niemiłosiernie. W końcu mężczyzna wsiadł do samochodu i wyjechał. Zanim jednak starsza pani choćby wrzuciła bieg, młody mężczyzna fordem escortem wskoczył na wolne miejsce, wysiadł z samochodu i zaczął się oddalać.

Starsza pani krzyknęła przez okno: „Ale ja czekałam na to miejsce!”.

Mężczyzna odpowiedział: „Przykro mi, ale tak już jest, jak się jest młodym i szybkim!”.

Na to starsza pani, doprowadzona do granic możliwości, wrzuciła jedynkę i z rozpędu wjechała w tył forda, wgniatając mu zderzak.

„Ale tak nie można!!!” – krzyczał młody mężczyzna.

Na co kobieta odpowiedziała: „Ale tak już jest, jak jest się starym i bogatym!”.

 

Źródło: M. Barber, Legendy miejskie, s. 160.

 

* W nieco zmodyfikowanej wersji wykorzystano tę legendę w jednej z kampanii reklamowych w Polsce. Można ją także usłyszeć od starszych kierowców, najczęściej poruszających się drogimi samochodami.

23:02, szperacz_folklorysta , inne
Link Komentarze (2) »
niedziela, 05 września 2010
Narkoman wyrzucony z więzienia

„Siedział w więzieniu narkoman. Dostał takiego głodu, że musieli go wziąć do szpitala, bo by umarł. W czasie badań okazało się, że jest zarażony. Jak trochę doszedł do siebie w szpitalu, przesłali go z powrotem do więzienia. Wtedy w więzieniu powstał bunt. Nikt nie chciał z nim siedzieć. Służba, tez go nie chciała i wypuścili go na wolność”

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 68.

20:47, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (1) »
czwartek, 02 września 2010
Greenlighting

Wikipedia przydaje się nie tylko prezydentowi:

„Podobna mistyfikacja miała miejsce w lipcu 2005 roku, nosiła nazwę "greenlighting", wedle której istniała grupa ludzi nawiązujących kontakty seksualne z przypadkowymi ludźmi. Ich znakiem rozpoznawczym miały być zielone koszule z kołnierzykami odwróconymi na drugą stronę - mieli oni podejmować współżycie z każdym, komu udało się odwrócić kołnierzyk. W rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca, przynajmniej nie w znaczącej skali, niemniej sprawa została nagłośniona w formie fałszywych plotek pojawiających się na forach oraz blogach internetowych”

źródło: pl.wikipedia.org

00:31, szperacz_folklorysta , inne
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 sierpnia 2010
Zadanie maturalne z j. polskiego

Kilka już wiosen temu w naszym mieście pewien maturzysta na egzaminie dojrzałości z j.polskiego otrzymał zadania "Napisz czym jest odwaga" zostawiono mu na to bodajże 5 stron... Jego wypowiedz nie zwierała się na pierwszej stronie, na drugiej tez nie,ani na trzeciej, czwarta też była pusta, natomiast na ostatniej stronie na samym dole maturzysta napisał "TO JEST WŁAŚNIE ODWAGA" Jego praca maturalna została oceniona na bdb.

źródło: 4clubbers.com.pl

23:24, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (3) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22
Polecane strony:
www.jaknapisac.com
www.mojasocjologia.pl
www.pracamagisterska.net

Share |
Mark Barber wydał w 2007 roku książkę na temat legend miejskich, w której spisał legendy z całego świata i wyjaśnił, które z nich mają ziarno prawdy, a które są zupełną bujdą.

Top 24 - Katalog Dobrych Stron