Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć niewiarygodną historię od znajomego znajomego? Tutaj zamieszczam właśnie takie historie. Legendy miejskie, bo o nich mowa, są to relacje z wydarzeń nieprawdziwych, które jednak mają znamiona prawdopodobieństwa i jako takie postrzegane są przez osoby je rozpowszechniające.
Kategorie: Wszystkie | inne | legendy amerykańskie | legendy polskie
RSS
wtorek, 22 czerwca 2010
Kobieta wykorzystała psa

EmoDev: heh, toczyla sie dyskusja o tym, ze jak sie wlozy zarowke do ust, to sie jej nei wyjmie, trzeba operacyjnie
ktos potem wspomnial, ze facet moze sie zaklinowac w kobiecie
i padla ciekawa historyjka:
np u nas w koszalinie byl taki przypadek
ze klientka mloda psa wykorzystywala
i sie zaklinowali
i jak ich wynosili na noszach
to kilka razy ze smiechu upuscili
i pozniej do ojca dziewczyny
zeby wzial ziecia bo na nich szczeka
:P


źródło: kretyn.com  

19:22, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 21 czerwca 2010
Szczury zjadły człowieka

Zadziwiające ile jest legend miejskich o szczurach...

„Słyszałam, że szedł pijany i zasnął w kącie podwórka przy śmietniku. Nikogo przy nim nie było. Było ciemno. Szczury się zwiedziały tak, że do rana zostały z niego tylko kości. Tyle podobno jest teraz szczurów”.

„Jeden człowiek, już starszy, chorował na serce. To było w Bytomiu. Poszedł do swojej piwnicy i tam zasłabł. Zanim doszedł do siebie, to szczury tak mu powygryzały ciało, że tam zmarł”.

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 81.

17:58, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 marca 2010
Jackie Chan

Podobno Jackie Chan miał zagrać scenę w filmie akcji „Krew z nosa”. Jednak scenarzyści dostarczyli mu zbyt późno scenariusz. Znany ze swojego perfekcjonizmu aktor nie zgodził się zagrać tamtego dnia.

Ta decyzja uratowała mu życie, ponieważ scena miała być kręcona o 7 rano 11 września 2001 roku, na jednej z wież World Trade Center.

Zaszokowany Jackie Chan odpowiedział: „Prawdopodobnie bym zginął, gdyby filmowanie odbyło się zgodnie z planem”. Następnie dodał w lekko drwiący sposób: „Cóż, widać na mnie jeszcze nie pora!”.

Z powodu późno dostarczonego scenariusza do filmu „Krew z nosa” Jackie zmienił plany i o godzinie 11 zaczął zdjęcia do filmu „Smoking” w Toronto.

źródło: M. Barber, Legendy miejskie, s. 295.

01:00, szperacz_folklorysta , legendy amerykańskie
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 marca 2010
Zagraniczna czekolada

„W jednym sklepie w Zawierciu kobieta kupiła zagraniczną czekoladę. Chciała poczęstować dziecko. Jak otwarła, tak wyleciało sto dolarów. Ludzie się zlecieli i to się rozeszło. Wieczorem zgłosił się do nich ksiądz, żeby mu oddali te sto dolarów, bo to on dał te czekolady w komis. A on otrzymuje paczki z zagranicy i zamiast dawać biednym, to oddaje co lepsze do komisu. No, ale mu nie oddali. Kto znalazł, to jego” (z 1986 roku).

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 32.

19:21, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (2) »
piątek, 29 stycznia 2010
Szczurokrólik

„Dziadek mi opowiadał, że w Stawiszynach zdarzył się taki przypadek. Jeden rolnik hodował w chlewie króliki. Króliki kopały nory i tam zagnieździły się również szczury. Królice zaczęły się parzyć ze szczurami i pojawiły się szczurokróliki. Od tego czasu ten człowiek tak sobie zbrzydził te króliki, że wszystkie je wyniszczył. Z tego też powodu dziadek nie chce hodować królików”.

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 94.

21:04, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (4) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22
Polecane strony:
www.jaknapisac.com
www.mojasocjologia.pl
www.pracamagisterska.net

Share |
Mark Barber wydał w 2007 roku książkę na temat legend miejskich, w której spisał legendy z całego świata i wyjaśnił, które z nich mają ziarno prawdy, a które są zupełną bujdą.

Top 24 - Katalog Dobrych Stron