Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć niewiarygodną historię od znajomego znajomego? Tutaj zamieszczam właśnie takie historie. Legendy miejskie, bo o nich mowa, są to relacje z wydarzeń nieprawdziwych, które jednak mają znamiona prawdopodobieństwa i jako takie postrzegane są przez osoby je rozpowszechniające.
Kategorie: Wszystkie | inne | legendy amerykańskie | legendy polskie
RSS
piątek, 04 grudnia 2009
Robaki w bananach

"Jedna kobieta kupiła w delikatesach banany i miała je dać dzieciom. Akurat była u nich znajoma, która miała kuzynkę w Niemczech, i jak zobaczyła te banany, tak kazała jej odciąć końce, bo ta kuzynka jej powiedziała, że w bananach są jadowite robaki i dzieci mogą umrzeć. Jak odcięła te czubki, to zobaczyła tam pełno robaków"

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 87.

19:36, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (14) »
sobota, 21 listopada 2009
Pamiątka z wakacji...

"Słyszałam, że młoda dziewczyna pojechała na wakacje do Francji z koleżanką. Tam poznała młodego mężczyznę, w którym się zakochała. Przedłużyła swój pobyt o dwa tygodnie. Spędziła je wspólnie z przyszłym narzeczonym. Chłopak przed jej powrotem do Polski ofiarował jej szkatułkę. Kazał jej otworzyć, dopiero gdy dotrze do domu. Dziewczyna dotrzymała słowa. Przy rodzicach otworzyła pudełko. Myślała, że tam znajdzie pierścionek zaręczynowy. Po otwarciu wieczka zobaczyła zdechłą mysz i kartkę z napisem: 'Witam w klubie AIDS'"

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 65.

21:04, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (1) »
niedziela, 15 listopada 2009
Gwałt i zemsta

"Jechała lekarka do chorego i zabrała dwu eleganckich panów. Po drodze ja zgwałcili. Dała im odczuć, że to nic takiego i jeszcze ich zaprosiła do siebie na kolację. Pojedli, popili, ale jak odchodzili od niej, już nie byli tacy sami. We śnie ich wykastrowała. Zabieg był zrobiony fachowo, a sędzią była kobieta. Gdy dochodzili praw, uniewinniła lekarkę"

źródło: D. Czubala, Nasze mity współczesne, s. 44.

21:17, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (4) »
wtorek, 10 listopada 2009
Miasto lesbijek

Gdzieś w Szwecji istnieje miasto, w którym jedynymi mieszkankami są kobiety, a konkretniej 25 tys. lesbijek. Powstało w 1820 roku, a założyła je nienawidząca mężczyzn wdowa. Powód powstania miasta był taki, że mężczyźni nie byli w stanie zaspokoić seksualnie tych kobiet.

Nazwa miasta to „Chako Paul City” lub „Shakebao”. Na straży bram twierdzy stoją dwie piękne blondynki, zaś żaden mężczyzna nie jest przyjmowany. Mieszkanki pracują w przemyśle leśnym, tak więc większość z nich nosi pasy biodrowe pełne narzędzi. Turystyka w tym mieście prosperuje coraz lepiej i powstaje coraz więcej hoteli zdolnych przyjąć kobiety z całego świata.

Utopia? Nie dla Chińczyków, których mass media podały tę informację jako prawdziwą. Zainteresowanie miastem w Państwie Środka jest ogromne. Natomiast biura podróży przeżywają oblężenie.

 

źródło: P. K. Urbaniak, Miasto lesbijek, Angora Nr 46 (1013); Dziennik.pl

17:45, szperacz_folklorysta , inne
Link Komentarze (2) »
środa, 21 października 2009
Znowu trupi jad

"Słyszałam, że matka kupiła córce suknię w komisie na ślub. Jak przymierzały tą suknię, tak się ona zadrasnęła. Zaczął się ślub, więc ją ubrali. Po ślubie źle się poczuła i chciała koniecznie tą suknię zdjąć, ale jej nie pozwolili, bo tradycja każe nosić suknię do dwunastej w nocy. Dziewczyna coraz gorzej się czuła i nie doczekała północy. Tuż przed dwunastą zmarła. A to był trupi jad. Grabarz ściągnął z takiej młodej dziewczyny, która miała ten trupi jad, i sprzedał w komisie. Ale czytałam odwołanie w gazecie. To było w ‘Wieczorze’ czy ‘Dzienniku Zachodnim’ albo w ‘Wiadomościach Zagłębia’ w 1987 roku. A więc dziennikarz tam pojechał, gdzie się to miało stać, do naczelnika, ale temu zaprzeczali, że tam się taka rzecz nigdy nie zdarzyła".

 

D. Czubala, Nasz mity współczesne, s. 53.

19:29, szperacz_folklorysta , legendy polskie
Link Komentarze (1) »
Polecane strony:
www.jaknapisac.com
www.mojasocjologia.pl
www.pracamagisterska.net

Share |
Mark Barber wydał w 2007 roku książkę na temat legend miejskich, w której spisał legendy z całego świata i wyjaśnił, które z nich mają ziarno prawdy, a które są zupełną bujdą.

Top 24 - Katalog Dobrych Stron