Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć niewiarygodną historię od znajomego znajomego? Tutaj zamieszczam właśnie takie historie. Legendy miejskie, bo o nich mowa, są to relacje z wydarzeń nieprawdziwych, które jednak mają znamiona prawdopodobieństwa i jako takie postrzegane są przez osoby je rozpowszechniające.
Kategorie: Wszystkie | inne | legendy amerykańskie | legendy polskie
RSS
niedziela, 28 marca 2010
Jackie Chan

Podobno Jackie Chan miał zagrać scenę w filmie akcji „Krew z nosa”. Jednak scenarzyści dostarczyli mu zbyt późno scenariusz. Znany ze swojego perfekcjonizmu aktor nie zgodził się zagrać tamtego dnia.

Ta decyzja uratowała mu życie, ponieważ scena miała być kręcona o 7 rano 11 września 2001 roku, na jednej z wież World Trade Center.

Zaszokowany Jackie Chan odpowiedział: „Prawdopodobnie bym zginął, gdyby filmowanie odbyło się zgodnie z planem”. Następnie dodał w lekko drwiący sposób: „Cóż, widać na mnie jeszcze nie pora!”.

Z powodu późno dostarczonego scenariusza do filmu „Krew z nosa” Jackie zmienił plany i o godzinie 11 zaczął zdjęcia do filmu „Smoking” w Toronto.

źródło: M. Barber, Legendy miejskie, s. 295.

01:00, szperacz_folklorysta , legendy amerykańskie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 sierpnia 2009
Atak na Pentagon

"11 września 2001 r. po szokujących wiadomościach o tym, że o wieże World Trade Center rozbił się samolot, zaczęły powoli napływać doniesienia o wybuchu w Pentagonie. Najpierw poinformowano, że wybuch spowodowała duża ciężarówka wyładowana materiałami wybuchowymi, ale później temu zaprzeczono. Podano oficjalną informację, że o jedną stronę budynku Pentagonu rozbił się samolot.

Doniesienia o tej katastrofie wydają się nieco zagmatwane. W rzeczywistości niektórzy kwestionują istnienie lotu numer 77 American Airlines i to, że jakikolwiek samolot w ogóle rozbił się o Pentagon.

A zatem jeśli to nie samolot rozbił się o Pentagon, to w takim razie co? Skąd wzięła się próba zatuszowania faktów? Kto za nią stoi?"

 

źródło: M. Barber, Legendy miejskie, s. 286.

20:38, szperacz_folklorysta , legendy amerykańskie
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 sierpnia 2009
Pilot i zatrzaśnięte drzwi.

Podczas rejsu samolotowego pewnej linii lotniczej kapitan kazał drugiemu pilotowi przejąć stery. Sam poszedł porozmawiać ze swoimi znajomymi, lecącymi pierwszą klasą. W pewnym momencie pilotowi siedzącemu za sterami bardzo zachciało się siku. Czekał i czekał, ale w pewnym momencie nie mógł już wytrzymać. Sprawdził więc przyrządy i udał się do toalety.

Nie było go tylko kilka chwil, jednak gdy wrócił do kabiny, okazało się że drzwi są zamknięte. Przeszukał kieszenie, ale kluczyki były w marynarce, w kabinie. W miarę spokojnie poszedł szukać kapitana. Gdy go znalazł i porosił o klucze, okazało się, że ten również ich nie ma, gdyż zostały… w kabinie.

Teraz już obaj ruszyli biegiem do kabiny. Kapitan złapał siekierę i na oczach przerażonych pasażerów zaczął wyrąbywać drzwi. Gdy piloci odzyskali kontrolę nad samolotem kapitan przez głośniki wyjaśnił pasażerom całe zajście.

źródło: M. Barber, Legendy miejskie, s. 165-166.

16:02, szperacz_folklorysta , legendy amerykańskie
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 lipca 2009
Wypadek na przejeździe

Kilka lat temu w pewnym małym miasteczku zdarzył się tragiczny wypadek. Autobus szkolny przejeżdżał przez przejazd kolejowy, gdy zgasł mu silnik. Nie było czasu na ewakuację. Rozpędzony pociąg uderzył, rozrzucając części autobusu na kilkaset metrów. W wypadku zginęły wszystkie dzieci jadące autobusem.

Od tego czasu na przejeździe zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Miejscowi twierdzili, że jest on nawiedzany przez dusze małych pasażerów. Paru nastolatków postanowiło sprawdzić tę historię. Pojechali samochodem na przejazd i zaparkowali na torach, w tym miejscu gdzie stał autobus. Było dużo śmiechu dopóki nie zaczęło dziać się coś dziwnego. Samochód, pomimo wyłączonego silnika, sam ruszył do przodu, przejechał przejazd kolejowy i jechał aż znacznie oddalił się od torów.

Przerażeni pasażerowie wyskoczyli z auta i pobiegli na tył samochodu żeby zobaczyć co się stało, kto go pchał? Nie było tam nikogo, lecz w świetle latarki zobaczyli na swoim brudnym, zakurzonym samochodzie, wyraźnie odciśnięte ślady kilkudziesięciu małych rączek.

Źródło: M. Barber, Legendy miejskie, s. 153.

10:01, szperacz_folklorysta , legendy amerykańskie
Link Komentarze (5) »
piątek, 10 lipca 2009
Diabeł w dymie

Link do zdjęcia

Mark D. Phillips, zawodowy fotograf zrobił zdjęcie World Trade Center zaraz po uderzeniu drugiego samolotu. Na zdjęciu tym widać twarz diabła, która wynurza się z dymu. Symbolizuje ona akt zła jakie się właśnie dokonało. Ma to także być przestroga przed szatanem, który jest wśród nas!

źródło: M. Barber, Legendy miejskie, s. 297-298.

00:06, szperacz_folklorysta , legendy amerykańskie
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Polecane strony:
www.jaknapisac.com
www.mojasocjologia.pl
www.pracamagisterska.net

Share |
Mark Barber wydał w 2007 roku książkę na temat legend miejskich, w której spisał legendy z całego świata i wyjaśnił, które z nich mają ziarno prawdy, a które są zupełną bujdą.

Top 24 - Katalog Dobrych Stron